Zoek op deze site

Waar bowlen wij

Bowling- & Partycentrum Breda
Nassausingel 28
4811 DG Breda
076 - 5218452 

Lid worden?

Kijk op deze pagina!

Wie is online

We hebben 2 gasten en geen leden online

Sport Introductie Cursus

logoBreda-Actief is een organisatie die zich inzet voor onder andere het stimuleren van actief sporten voor leerlingen van basisscholen. Met de Sport Introductie Cursus, ook wel bekend als SIC, kunnen leerlingen uit het basisonderwijs gedurende een aantal lessen kennismaken met diverse sporten.

In het najaar van 2010 hebben wij meegedaan met de SIC, met als uitgangspunt dat wij door de SIC als vereniging weer een jeugdleague zouden kunnen starten. Wij hebben aangegeven dat de cursus met name bedoeld is voor kinderen uit groep 5 t/m groep 8; dit in verband met de fysieke belasting van het bowlen.

Wij hebben met een aantal vrijwilligers in samenwerking met Han Staps (gediplomeerd bowlingtrainer) gedurende 6 speelavonden de kinderen op een leuke en sportieve manier kennis laten maken met de bowlingsport. De belangstelling voor deze 6 avonden was zo groot dat er 34 aanmeldingen waren, waarvan helaas 4 kinderen voortijdig hebben afgemeld of zijn afgehaakt. Uiteindelijk hebben wij als vereniging aan deze SIC 6 nieuwe jeugdleden overgehouden die begin 2011 zijn gestart met een jeugdleague. Op maandagavond trainen de kinderen onder begeleiding van Han Staps en op woensdagavond spelen ze competitie (2 games).

In het voorjaar van 2011 organiseert Breda-Actief weer een SIC. Ditmaal doen wij als vereniging mee in de periode 23 maart t/m 27 april. Wij zien hierin een kans de huidige jeugdleague uit te breiden met nieuwe jeugdleden. Ook deze keer zal de SIC bestaan uit 6 speelavonden waarin Han Staps de kinderen weer laat kennismaken met de bowlingsport. Ook zal dit keer weer per banenpaar iemand uit de vereniging als begeleider aanwezig zijn. De SIC wordt vanaf 23 maart op woensdagavond gespeeld (van 18.30 – 19.30 uur), waarbij de eerste speeldag de kinderen eerder aanwezig zijn voor het uitzoeken van de juiste schoenen en de juiste bowlingbal. Alleen kinderen die niet eerder hebben deelgenomen aan de cursus kunnen zich aanmelden.

Wij hopen dat ook deze SIC weer een groot succes wordt en dat de kinderen gedurende 6 speelavonden op een leuke en speelse wijze kennismaken met bowlen.